Cięcie laserem

Tniemy blachy nierdzewne, aluminiowe, konstrukcyjne oraz wiele innych. Posiadamy własny magazyn materiałów.

Cięcie blach laserem

Jedną z naszych specjalności jest cięcie laserem. Tej nowoczesnej metody używamy do profesjonalnej obróbki rur, blach oraz profili. W naszym parku maszynowym znajdują się dwa lasery światłowodowe o mocy 6 kW i 8 kW. Za ich pomocą możliwe jest cięcie elementów o max gabarytach 2000 x 4000 mm. Warto również dodać, że posiadamy wypalarkę gazową, przeznaczoną do blach o max grubości 150 mm. Ponadto dysponujemy maszynami do cięcia rur, profili i kształtowników o max gabarycie 450 x 450 mm. Podejmujemy się cięcia zarówno odcinków prostych, jak i pod kątem. Cięcie laserem wykonujemy zgodnie z normą EN 1090, czyli ze znakiem CE. Chętnie podejmujemy się nawet najtrudniejszych zleceń – wycinamy blachy wykonane z różnych materiałów, takich jak np. stal węglowa i nierdzewna, a także aluminium, miedź czy brąz.

Jakie są zalety cięcia laserowego?

Cięcie laserowe to nowoczesna technologia obróbki gwarantująca doskonałą powtarzalność. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie elementów o identycznych parametrach – z tego też powodu sprawdza się znakomicie na potrzeby produkcji seryjnej. Podobnie jak w przypadku cięcia wodą, straty surowca są ograniczone do minimum. Wykorzystanie cienkiej wiązki lasera przekłada się również na wyjątkową precyzję cięcia. Przy użyciu lasera można wycinać nawet najbardziej skomplikowane wzory i kształty. Kolejna z zalet cięcia laserowego to szybkość tej technologii. Uzyskanie oczekiwanego efektu jest możliwe w bardzo krótkim czasie przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości wykroju. W większości przypadków nie ma też konieczności poddania elementów obróbce końcowej, ponieważ cięcie laserem pozostawia idealnie gładkie krawędzie. Należy też zauważyć, że technika laserowa nie grozi uszkodzeniem struktury surowca. Oprócz tego nie można również zapomnieć o uniwersalności cięcia laserem. Przy wykorzystaniu tej metody można poddać obróbce najróżniejsze materiały, nie tylko stal czy aluminium, ale również brąz, tytan czy mosiądz.

Grubości cięcia

Rodzaj materiału
Stal
INOX
Aluminium
Mosiądz
Miedź
Ocynk
Zakres cięcia
0,5 - 25 mm
0,5 - 30 mm
0,5 - 25 mm
0,5 - 10 mm
0,5 -10 mm
0,5 -4 mm
Szybkie cięcie laserem
Cięcie laserem - wycena max. 3 godziny

Kontakt

Współpracujemy z firmami produkcyjnymi, projektantami, designerami, inżynierami z różnych gałęzi przemysłu i różnych branż. Jesteśmy w stanie obsłużyć zamówienie klientów z każdej branży. Zawsze z radością pomagamy w realizacji projektów naszych klientów.
Main Contact Form
Lokalizacja
Miechucino, ul. Kartuska 2, Polska - Adres korespondencyjny
Koczała, ul. Miastecka 33, Polska - Oddział produkcyjny
Kartuzy, ul. Gdańska 43, Polska - Biuro handlowe
Telefon
+48 731 730 001
e-mail
sales@estimet.com
godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek - 8:00 | 16:00
Odbiór towaru z magazynu
Poniedziałek - Piątek - 8:00 | 16:00
apartmentenvelopesmartphone