Plazma do cięcia blach

Cięcie plazmą pozostaje jedną z najpopularniejszych metod cięcia blach. Szczególnie doceniane w przypadku cięcia grubych blach aluminiowych i nierdzewnych.
Ciecie plazma
Wykorzystujemy plazmę do cięcia blach. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem pozwalającym na precyzyjną obróbkę takich materiałów jak m.in. stal węglowa/konstrukcyjna, stal nierdzewna, stal żaroodporna oraz aluminium. Nasza maszyna umożliwia cięcie elementów mieszczących się w wymiarach: 6000 x 2000 mm długość, max grubość 40 mm. W trakcie procesu cięcia plazmą dochodzi do topnienia materiału. Następnie jest on wyrzucany ze szczeliny przez silnie skoncentrowany łuk plazmowy o dużej energii kinetycznej. Metoda plazmowa może być stosowana do cięcia elementów o dużych gabarytach. Podobnie jak cięcie laserowe zapewnia wysoką precyzję.

Jakie są zalety cięcia plazmą?

Zastosowanie plazmy do cięcia blachy wiąże się z wieloma korzyściami. Po pierwsze jest to technologia gwarantująca wysoką jakość. Uzyskane krawędzie cechują się gładkością i brakiem nadpaleń. Nie trzeba obawiać się o uszkodzenia w strukturze materiału – strefa cięcia jest bardzo wąska. Co więcej, cięcie plazmowe jest niezwykle uniwersalne – można je zastosować w bardzo szerokim zakresie grubości materiału. Plazmą można ciąć zarówno blachę, jak i rury, siatki czy kształtowniki. Kolejna zaleta cięcia plazmą to wyjątkowa szybkość tej metody, jednocześnie idąca w parze z wysoką precyzją. Ponadto ten rodzaj cięcia może być wykonany pod wieloma różnymi kątami. Generuje także bardzo niewielkie straty materiału. Technologia plazmowa jest doskonale przystosowana do automatyzacji – w związku z tym nadaje się do produkcji masowej czy seryjnej.

JAKIE GRUBOŚCI TNIEMY ?

Rodzaj ciętego materiału
Stal węglowa / konstrukcyjna
Stal nierdzewna, Żaroodporna
Aluminium
Maksymalna grubość
40 mm
40 mm
40 mm
Otrzymasz ofertę w ciągu max. 3 godzin

Kontakt

Współpracujemy z firmami produkcyjnymi, projektantami, designerami, inżynierami z różnych gałęzi przemysłu i różnych branż. Jesteśmy w stanie obsłużyć zamówienie klientów z każdej branży. Zawsze z radością pomagamy w realizacji projektów naszych klientów.
Main Contact Form
Lokalizacja
Miechucino, ul. Kartuska 2, Polska - Adres korespondencyjny
Koczała, ul. Miastecka 33, Polska - Oddział produkcyjny
Kartuzy, ul. Gdańska 43, Polska - Biuro handlowe
Telefon
+48 731 730 001
e-mail
sales@estimet.com
godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek - 8:00 | 16:00
Odbiór towaru z magazynu
Poniedziałek - Piątek - 8:00 | 16:00
apartmentenvelopesmartphone