Cięcie blachy wodą

Technologia cięcia wodą, nie zużywa gazów, nie wprowadza ciepła do materiału, jest niezwykle dokładna i pozwala ciąć praktycznie wszystko. Wycinanie strumieniem wody zyskuje dużą popularność jako jedna z podstawowych metod cięcia materiałów, w tym blach.
Ciecie woda
W ramach naszych usług zajmujemy się cięciem blachy wodą. Wycinane przez nas elementy są zgodne z normą EN 1090, a więc ze znakiem CE. Metodę cięcia wodą stosujemy do różnego rodzaju elementów, których wymiary nie przekraczają 2000 x 4000 m oraz których grubość wynosi maksymalnie 200 mm. Tniemy strumieniem wody
z domieszką ścierniwa o ciśnieniu 60 000 PSI, nie wprowadzając ciepła do materiału, dzięki czemu możemy oprócz materiałów stalowych ciąć także:
  • kamień,
  • marmur,
  • plastik,
  • gumę,
  • szkło.
Metoda WaterJet, a więc cięcie blachy wodą, polega na wykorzystaniu strumienia wody znajdującego się pod bardzo wysokim ciśnieniem – często uzupełniany jest dodatkiem ścierniwa. Strumień zostaje skierowany na powierzchnię poddawaną obróbce, co umożliwia wycięcie w niej kształtu o pożądanych wymiarach. Nowoczesna technologia WaterJet stanowi atrakcyjną alternatywę dla cięcia plazmą czy laserem.

Zalety cięcia blachy wodą

Jedną z najważniejszych zalet cięcia blachy wodą jest wyjątkowa precyzja i niezawodność tej metody. Umożliwia wycinanie elementów o bardzo zróżnicowanej geometrii. Sprawdza się doskonale w przypadku zdecydowanej większości materiałów i to o bardzo szerokim zakresie grubości – większym niż w przypadku technologii plazmowej. Podczas procesu straty tworzywa ograniczone są do minimum. Cięcie blachy wodą gwarantuje otrzymanie wysokiej jakości wyrobu cechującego się idealnym stanem krawędzi. Obróbka termiczna i chemiczna grozi powstaniem uszkodzeń w strukturze obrabianego materiału. W przypadku cięcia strumieniem wody nie ma takiego zagrożenia – nie powstają żadne pęknięcia ani innego rodzaju wypaczenia. Uzyskuje się za to doskonały pod względem estetyki efekt. Ponadto, w przeciwieństwie do tradycyjnych technik, cięcie blachy wodą nie generuje pylenia ani nie powoduje powstania żadnych szkodliwych oparów.
Otrzymasz ofertę w ciągu max. 3 godzin

Kontakt

Współpracujemy z firmami produkcyjnymi, projektantami, designerami, inżynierami z różnych gałęzi przemysłu i różnych branż. Jesteśmy w stanie obsłużyć zamówienie klientów z każdej branży. Zawsze z radością pomagamy w realizacji projektów naszych klientów.
Main Contact Form
Lokalizacja
Miechucino, ul. Kartuska 2, Polska - Adres korespondencyjny
Koczała, ul. Miastecka 33, Polska - Oddział produkcyjny
Kartuzy, ul. Gdańska 43, Polska - Biuro handlowe
Telefon
+48 731 730 001
e-mail
sales@estimet.com
godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek - 8:00 | 16:00
Odbiór towaru z magazynu
Poniedziałek - Piątek - 8:00 | 16:00
apartmentenvelopesmartphone