Gięcie blach CNC

Nasze prasy krawędziowe mają możliwość gięcia elementów do długości 5000 mm z naciskiem 225 ton przy bardzo bogatym magazynie narzędzi gnących, które pozwalają na gięcie nawet bardzo skomplikowanych elementów.

Gięcie blach

Oferujemy usługi gięcia blach oraz rur i profili. Blachy zaginamy na trzech sterowanych numerycznie prasach krawędziowych marki Trumpf (TruBend_3100, TruBend_5085; TruBend_5320) o max nacisku 320 ton oraz o max długości gięcia 4000 mm. Nasz bogato wyposażony magazyn narzędzi gnących pozwala nam na gięcie nawet bardzo skomplikowanych elementów, a posiadane oprogramowanie wspomagające pracę naszych maszyn pozwala nam na symulację procesu gięcia. Wszystko to pozwala nam na realizację zleceń z niezwykłą precyzję i dokładnością. Ponadto w naszym parku maszynowym znajdują się dwie giętarki CNC do rur i profili. Mamy możliwość gięcia zarówno na giętarce trzpieniowej, jak i beztrzpieniowej. Specjalizujemy się zarówno w gięciu, jak i zwijaniu blach.
Precyzyjne gięcie blach

Jak przebiega proces gięcia stali?

Celem gięcia stali jest nadanie materiałowi określonego kształtu przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich jego właściwości fizycznych. Dokonuje się tego przez wywarcie nacisku na powierzchnię przy użyciu siły mechanicznej. W efekcie dochodzi do zmiany krzywizny materiału. Proces gięcia stali wykorzystuje więc właściwości plastyczne obrabianego tworzywa. Należy podkreślić, że profesjonalne gięcie blachy nie wpływa na obniżenie jej parametrów wytrzymałościowych ani nie powoduje naruszenia spójności materiałowej.

Dobór metody gięcia blachy uzależniony jest m.in. od gatunku, grubości i właściwości plastycznych obrabianego materiału (granica sprężystości, odporność na rozciąganie),
a także oczekiwanego kształtu.

Podstawowym urządzeniem służącym do gięcia blachy jest prasa krawędziowa. Materiał zostaje umieszczony w matrycy i następnie poddany naciskowi przez opuszczany z odpowiednią prędkością i siłą stempel. Procesowi gięcia można poddać różnego rodzaju materiały. W naszym zakładzie zajmujemy się gięciem m.in.:

  • stali konstrukcyjnej,
  • stali ocynkowanej,
  • stali nierdzewnej,
  • aluminium.

Plastyczna obróbka stali przy użyciu prasy krawędziowej to skuteczna i wydajna metoda. W procesie gięcia stali można uzyskać elementy o bardzo zróżnicowanej geometrii. Warto podkreślić, że dzięki zastosowaniu numerycznego sterowania zapewniamy bardzo dużą powtarzalność. Z tego też powodu z powodzeniem realizujemy duże zlecenia, wymagające stworzenia elementów o identycznej geometrii.

Otrzymasz ofertę w ciągu max. 3 godzin

Kontakt

Współpracujemy z firmami produkcyjnymi, projektantami, designerami, inżynierami z różnych gałęzi przemysłu i różnych branż. Jesteśmy w stanie obsłużyć zamówienie klientów z każdej branży. Zawsze z radością pomagamy w realizacji projektów naszych klientów.
Main Contact Form
Lokalizacja
Miechucino, ul. Kartuska 2, Polska - Adres korespondencyjny
Koczała, ul. Miastecka 33, Polska - Oddział produkcyjny
Kartuzy, ul. Gdańska 43, Polska - Biuro handlowe
Telefon
+48 731 730 001
e-mail
sales@estimet.com
godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek - 8:00 | 16:00
Odbiór towaru z magazynu
Poniedziałek - Piątek - 8:00 | 16:00
apartmentenvelopesmartphone