Spawanie

Firma Estimet wdrożyła technologię spawania stali węglowych z grupy materiałowej 1.1 oraz 1.2. Są to stale S355 J2 oraz stale o niższych granicach plastyczności.

Jednym z głównych obszarów naszej działalności jest spawanie. Wykorzystujemy nowoczesne technologie gwarantujące wysoką jakość otrzymywanej spoiny. Zajmujemy się spawaniem takich materiałów jak stal węglowa/konstrukcyjna, stal nierdzewna i aluminium. Nasz zakład produkcyjny spełnia wymagania jakości procesów spawania wg PN-EN ISO 3834-2:2007 oraz PN-EN1090-2:2018-09. Wdrożyliśmy technologię spawania stali węglowych z grupy 1.1 oraz 1.2 wg normy PN-EN ISO15614-1:2017-08. Są to stale S355J2 oraz stale o niższych granicach plastyczności w grubościach materiału od 3 mm dla spoin pachwinowych 3-23 dla spoin doczołowych spawanych metodą MAG-135.

Gwarantujemy profesjonalne wykonanie każdej usługi spawania stali. Uzyskanie trwałego i wytrzymałego połączenia elementów jest możliwe tylko, jeśli odpowiednio dobierze się technikę spawania. Nie bez znaczenia jest również wybór właściwej spoiny i prawidłowa ocena czasu niezbędnego do stopienia, a następnie zespojenia materiału.

 

Jakie metody spawania stali stosujemy?

Stosujemy dwie metody spawania stali. Dobór konkretnej techniki uzależniamy od kilku czynników, takich jak m.in. gatunek i grubość materiału, pożądana jakość spoiny oraz indywidualne preferencje klienta. Z naszej strony mogą Państwo liczyć na fachowe doradztwo w tym zakresie. Wybierzemy optymalną metodę, biorąc pod uwagę Państwa potrzeby i oczekiwania.

Naszą specjalnością jest spawanie TIG-141, czyli jedna z technik spawania łukowego wykonywana w osłonie gazu obojętnego – np. argonu czy helu. Proces ten polega na wykorzystaniu łuku elektrycznego, który powstaje między spajanym materiałem a elektrodą wolframową. Efektem końcowym spawania jest spoina wyróżniająca się nie tylko doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi, ale również nienaganną estetyką. TIG sprawdza się doskonale do łączenia bardzo cienkich blach i rur. Tym, co wyróżnia tę technikę na tle innych, jest również brak odprysków spawalniczych. Nie ma też konieczności wykorzystania materiału dodatkowego.

Oprócz tego wykonujemy także spawanie metodą MAG-135, również wykorzystującą łuk elektryczny. Podczas łączenia elementów tym sposobem, inaczej niż w technologii TIG, w funkcji osłonowej stosuje się gazy aktywne, np. CO2. Kolejną różnicą jest użycie elektrody topliwej. Za pomocą techniki MAG możliwe jest trwałe połączenie m.in. stali konstrukcyjnych niestopowych, a także nisko- i wysokostopowych. Co więcej, cały proces przebiega niezwykle szybko i sprawnie oraz pozwala na spajanie materiałów o bardzo szerokim zakresie grubości.

Stosowane przez nas nowoczesne metody spawania wiążą się z wieloma zaletami:

  • umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości spoiny,
  • są przystosowane do wprowadzenia automatyzacji i robotyzacji,
  • gwarantują powtarzalność wyników procesu,
  • są możliwe do wykonania w każdej pozycji.

Wysokiej jakości usługi spawania

Podczas świadczenia usług spawania naszym priorytetem jest przede wszystkim zadowolenie klienta. Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym i stosujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przekłada się to na wysoką jakość otrzymywanego przez nas spawu. Mamy wieloletnie doświadczenie w spawaniu stali nierdzewnej i wielu innych materiałów. Warto podkreślić, że w naszym zakładzie pracuje wykwalifikowany i certyfikowany personel nadzoru spawalniczego.

Ofertę z zakresu profesjonalnych usług spawania kierujemy przede wszystkim do firm produkcyjnych o różnym profilu działalności. Obsługujemy inżynierów, projektantów i designerów, każdemu zapewniając indywidualne podejście. Poszczególne metody spawania dobieramy zawsze po uwzględnieniu oczekiwań konkretnego zleceniodawcy. Co istotne, gwarantujemy bardzo szybkie i sprawne wykonanie usług spawania.

RODZAJE SPOIN, METODA SPAWANIA 
TO MAG - 135 

Zakres grubości spawanych materiałów:
Spoiny doczołowe są wdrożone dla stali o grubości
Spoiny pachwinowe są wdrożone dla stali o grubości
Maksymalna grubość
3 - 24 mm
> 3 mm
Spawanie MAG-135 i TIG
Otrzymasz ofertę w ciągu max. 3 godzin

Kontakt

Współpracujemy z firmami produkcyjnymi, projektantami, designerami, inżynierami z różnych gałęzi przemysłu i różnych branż. Jesteśmy w stanie obsłużyć zamówienie klientów z każdej branży. Zawsze z radością pomagamy w realizacji projektów naszych klientów.
Main Contact Form
Lokalizacja
Miechucino, ul. Kartuska 2, Polska - Adres korespondencyjny
Koczała, ul. Miastecka 33, Polska - Oddział produkcyjny
Kartuzy, ul. Gdańska 43, Polska - Biuro handlowe
Telefon
+48 731 730 001
e-mail
sales@estimet.com
godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek - 8:00 | 16:00
Odbiór towaru z magazynu
Poniedziałek - Piątek - 8:00 | 16:00
apartmentenvelopesmartphone